21.04.2013

18. shake it !


Foreign Beggars ft. Noisia - Shake it!

Hej tygryski!

Obecny weekend zleciał mi na nauce w szkole. Często tak mam, że nie chce mi się iść ale jednak zawsze jakoś się sama przekonuję, że jak opuszczę zajęcia to ciężko będzie mi później nadrobić braki. Jestem mega śpiochem i wstawanie o szóstej rano nie jest na mojej liście rzeczy ulubionych. No ale cóż... żeby zdać egzamin z wynikiem pozytywnym, trzeba włożyć dużo od siebie i chodzić na wszystkie zajęcia. Przez dwa lata nie opuściłam żadnego zjazdu. 

Niestety obawiam się o część praktyczną mojego czerwcowego egzaminu zawodowego. Jak pewnie już wiecie, lub może jeszcze nie chcę być księgową i tenże egzamin odbędzie się na komputerach. One jednak pozostawiają wiele do życzenia. Non stop się wieszają, myszki nie działają, nie można nic wydrukować bo drukarka nie jest podłączona do sieci. A szkoła jak to w takich przypadkach bywa nie wiele liczy się z naszym zdaniem, że na takim marnym sprzęcie nie da się pracować. Musimy więc zrobić ostry strajk. Zostało już na prawdę niewiele czasu a my nie mamy możliwości nawet druknąć jednego zestawu dokumentów na próbę. To jest chore. Na dodatek każą nam płacić 100 zł za egzamin państwowy.. Jeżeli nie poprawią warunków to przykro mi ale ode mnie pieniędzy nie zobaczą. Jak nie potrafią zapewnić odpowiednich warunków to już ich problem. Wiem natomiast, że musimy z dziewczynami podjąć ostre kroki jeżeli chcemy wywalczyć widoczną poprawę. Szkoda gadać o tym po prostu.

Na dzisiaj mam dla Was textury własnej roboty. Szczerze są to moje pierwsze takie twory więc nie bądźcie zbyt krytyczni. Może kiedyś zrobię lepsze ale od czegoś trzeba zacząć naukę :) Hasło w nawigacji.


14.04.2013

17. just give me a reason


♫ Pink feat. Nate Ruess - Just Give Me a Reason

Cześć koty!

Jak zwykle nie mam zbyt wiele czasu ale udało mi się wygospodarować w końcu chwilkę by coś tu skrobnąć. Boże jak ja Ci dziękuję za coś takiego jak wolny weekend. Ciągle tylko w kółko praca, dom, nauka.. Za dwa miesiące egzamin zawodowy a ja jeszcze uzupełniam notatki. To znaczy tylko je przepisuję na czysto bo nie umiem uczyć się ze swoich bazgrołów. Wszystko na ostatnią chwilę - cała ja.. Poprzednie błędy wcale mnie nie uczą. Zawsze sobie powtarzam, że tym razem musi być inaczej a wychodzi jak zwykle. Jestem niereformowalna. 

Kupiłam ostatnio trochę książek na wyprzedaży. Są w mieście takie sklepiki gdzie można kupić książki nawet o 75% taniej. Kupiłam m.in. "Intruza" Stephenie Meyer z 25% upustem. Nie jestem jakąś mega fanką tej pisarki ale zaciekawił mnie opis fabuły oraz fakt, że niedawno wszedł do kin film na podstawie tego utworu. Wczoraj skończyłam czytać bardzo ciekawą pozycję z gatunku literatury faktu - "Popiełuszko. Będziesz ukrzyżowany". Mimo iż jest w niej dużo o polityce, za którą nie przepadam to jednak czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. Zawsze nurtowała mnie sprawa mordu na księdzu Jerzym i ta książka na prawdę wiele wyjaśnia, pomaga zrozumieć mechanizmy rządzące w ówczesnej Polsce. Teraz poluję jeszcze na trylogię "Igrzysk Śmierci" i pozycji o Annie German. W telewizji idzie obecnie serial o niej, który bardzo mnie wciągnął. German miała niesamowity wręcz anielski głos, który ujął mnie od pierwszej chwili gdy usłyszałam jej piosenki. 

A na koniec ikony. Wybaczcie, że znowu kolejna ich porcja ale na prawdę nie mam teraz głowy do czegoś bardziej wytwornego. Cieszę się, że w końcu zaczyna się Wiosna :)

 
 
 

Layout by Yassmine