25.02.2013

12. build a universe

http://img72.imageshack.us/img72/8504/77150865.png http://img600.imageshack.us/img600/7578/95853650.png http://img577.imageshack.us/img577/6624/18309652.png http://img593.imageshack.us/img593/1017/64841516.png
source : breatherain

Witajcie!
Jestem już po remoncie. W moim nowym, odmienionym pokoju czuję się rewelacyjnie. Bardzo mi się podoba nowy kolor ścian, układ mebli i w ogóle jest jakoś przytulniej. No i oczywiście w końcu mogłam uruchomić swój komputer. Niestety są też złe wieści. Przez tą ponad dwutygodniową przerwę od Photoshopa i kompa zupełnie straciłam wenę. Chciałam stworzyć nowy szablon ale za nic mi nie idzie. Nie wierzę że potrafię tworzyć takie badziewia jakie wyszły mi dzisiaj. Jestem wewnętrznie wkurzona bo z jednej strony mam ogromną potrzebę zrobienia czegoś nowego ale z drugiej nic mi z tych planów nie wychodzi. Mam nadzieję, że to szybko minie bo na prawdę uczucie takiej graficznej bezsilności mnie przytłacza.

Dzisiaj bez żadnej grafiki. Mam małego dołka i muszę sobie z nim poradzić. Trzymajcie za mnie kciuki.

Edit 26.02
Chyba pokonuję tego dołka..

17.02.2013

11. everybody needs inspirations

Hejka !
Nareszcie podłączyłam swój komputer, który od czasu rozpoczęcia remontu w moim pokoju wala się gdzieś po mieszkaniu. Szczerze mam już dosyć tego malowania. Najgorsze było zdzieranie starej farby ze ścian. Mięśnie rąk miałam tak zakwaszone, że przez kilka dni nie mogłam ich normalnie unieść bez grymasu bólu na mojej twarzy. Dodatkowo kurz i pył są wszędzie ! Całe mieszkanie do gruntownego sprzątania. I love it! po prostu. Wczoraj ogarnęłam calutką szafę mamy + moją i siostry. Skończyłam układać wszystko późnym wieczorem, ledwo żyjąc. Ale było warto dla efektu.. Wywaliłyśmy 4 duże worki niepotrzebnych ubrań. Całe szczęście, że dzisiaj niedziela.. Mogę więc odpocząć po całotygodniowym wysiłku. 

Poniżej odpowiedzi na pytania zadane mi przez Shadys. Wybaczcie że odejdę od reguły i nie nominuję kolejnych osób ale po prostu jestem tu zbyt krótko i nie uzbieram aż takiej liczby ludzi a osoby które znam w większości odpowiadały już na podobne pytania.

1. Czy jest taka piosenka, która kojarzy Ci się z jakimś ważnym momentem w Twoim życiu ?
~ Jesper Kyd "Jerusalem Horse Ride" - po jej usłyszeniu zainteresowałam się grą Assassin's Creed i od tego momentu jestem zagorzałą fanką całej serii. 

2. Jakie są Twoje postanowienia na ten rok ?
~ Po pierwsze zdać egzamin zawodowy z jak najlepszym wynikiem. Po drugie schudnąć - zawsze to sobie postanawiam i mi nie wychodzi ale teraz to już musi się udać. Ta opona od tira na moim brzuchu nie daje mi już żyć. Po trzecie ograniczyć nerwy bo w końcu złość piękności szkodzi.

3. Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia ?
~ Nie. Od pierwszego wejrzenia może być co najwyżej zauroczenie, które później z biegiem czasu może przerodzić się w głębokie uczucie. Nie rozumiem jak można kochać kogoś zobaczywszy go zaledwie jeden raz.

4. Jaki jest Twój stosunek do homoseksualizmu ?
~ Trudne pytanie. Z jednej strony nie mam nic do inności takich osób ale nie podoba mi się że domagają się coraz większych praw. Brzydzi mnie gdy słyszę jak dwójka tatusiów chce mieć dziecko. To nie jest normalne.

5. Wierzysz w duchy ? 
~ Trudno powiedzieć. Nie miałam nigdy styczności z żadnym duchem ale wierzę że po śmierci dusza człowieka może w jakiś sposób kontaktować się z bliskimi, którzy pozostali na ziemi. Natomiast wierzę w demony, których bardzo się boję i nie chciałabym mieć z żadnym do czynienia.

6. Gdyby życie mogło być filmem, jaki byłby to film ?
~ "Avatar" - świat w nim przedstawiony jest bardzo magiczny i zapierający dech w piersiach. Chciałabym żyć w tak niesamowitym i kolorowym otoczeniu. 

7. Masz jakąś fobię ?
~ Tak. Bardzo boję się pająków. Brr.

8. Co jest Twoją słabością ?
~ Czekolada! W szczególności biała z wiórkami kokosowymi. 

9. Czy gdybyś mógła, chciałabyś zacząć swoje życie od nowa ?
~ Tylko w przypadku gdybym mogła się urodzić na nowo z doświadczeniem jakie obecnie mam. Na pewno wiele rzeczy zrobiłabym inaczej. 

10. Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu ?
~ Wiara, rodzina, zdrowie i miłość.

11. Opisz siebie w trzech słowach ?
~ Wrażliwa, bałaganiara, nerwuska :)


A na koniec ikonki, które wykonałam jeszcze przed remontem.

 
 
 
 

09.02.2013

10. test my will, test my heart

Cześć.

Niedawno wróciłam ze szkoły, w której połowa osób jest chora. Non stop ktoś kicha, kaszle, dmucha nos.. Masakra jakaś! I jak tu być zdrowym jak wszędzie dookoła zarazki. Jestem padnięta. Nie mogłam spać w nocy, na dodatek bolała mnie głowa. Do tego w plecy wszedł mi jakiś dziwny ból więc przy siedzeniu nie czułam się zbyt komfortowo. 

Jestem mega szczęśliwa po przeczytaniu newsa o kontynuacji mojej ukochanej gry Assassin's Creed. Już nie mogę się doczekać. Byłam pewna, że trójka będzie kategorycznym końcem całej serii ale na szczęście panowie z Ubi uratowali kurę znoszącą złote jajka :) Nowy bohater, nowe realia, nowy system.. To jest to. Zacieram ręce.

Na dzisiaj mam dla Was czcionki. W następnym poście dodam kilka ikon. Po weekendzie zaczynam malowanie pokoju więc publikacja przyszłych notek może odsunąć się trochę w czasie. Niestety muszę wynieść wszystko z pokoju włącznie z komputerem ale spróbuję go gdzieś w innym pokoju chociaż na kilka chwil podłączyć. Buziaki.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
*czcionki na podglądach są pogrubione + kursywa
06.02.2013

09. i hear your heart beat

Hej!
Cały wczorajszy dzień przeleżałam w łóżku. Mam nadzieję, że to nie przemieni się w coś gorszego. Temperatury brak ale czuję, że gardło mam lekko zmienione plus doszedł lekki katar. Na dodatek czuję się bardzo słabo. Wczoraj przespałam jakieś 3/4 doby. Oczywiście od razu odkąd poczułam, że coś się dzieje nie tak ze mną jak powinno, wypiłam theraflu + uderzeniową dawkę witaminy C. Dzisiaj jest troszkę lepiej niż wczoraj bo normalnie dałam radę wstać i się ubrać ale nadal czuję się rozbita. Oby to nie było nic poważniejszego od zwykłego przeziębienia bo jak pisałam ostatnio, znalazłam pracę i bardzo nie chciałabym, żeby choroba mi w niej przeszkodziła. Najbliższe dni spędzę pewnie w towarzystwie proszków, witamin i innych medykamentów. A psik!

Muszę w końcu wziąć się za ogarnięcie bardziej zaawansowanych możliwości CSS'a. Na razie znam podstawowe kody ale chciałabym nauczyć się czegoś 'wytworniejszego'. Nie mam tylko kiedy tego zrobić bo zawsze coś mi przeszkodzi. Ehh. Życie..

Na dzisiaj mam tylko skromne bazy do ikon, gdyż na nic innego nie miałam czasu i chęci. Choroba powoduje u mnie lekki spadek weny twórczej...

 
 
 
 


Layout by Yassmine